Kontakt os

Hvis du leder efter et nyt bureau eller blot vil i kontakt med os.



  • lyhne & co. company picture 1
  • lyhne & co.company picture 2
  • lyhne & co. company picture 3
  • lyhne & co. company picture 3
  • lyhne & co. company picture 3
  • lyhne & co. company picture 3

Vi er lyhne & co.

lyhne & co. er et 100% dansk ejet bureau, og vi blev stiftet i 1991. Med mere end 22 års erfaring med bl.a. kommunikation for storcentre og fødevareorganisationer og producenter, har vi stort fokus på forbrugerne og deres adfærd.

Vi er 12 fastansatte dedikerede medarbejdere og en større stab af udvalgte specialister, som vi trækker på når opgaverne kræver det.


Vores team

Louise Lyhne

CEO

(+45)2020 7755
louise@lyhne.dk

Karina Koldbech

CFO

(+45)5089 7373
karina@lyhne.dk

Gitte Saaby Kjær

Project Manager

(+45)5089 7377
gitte@lyhne.dk

Claus Borg

Strategic Advisor

(+45)4086 3963
claus@lyhne.dk

Tine Vilsøe Andersen

Graphic Artist

(+45)5089 7379
tine@lyhne.dk

Martin Højlund

Art Director

(+45)4016 9166
martin@lyhne.dk

Rosa Amdi

Art Director

(+45)5089 7376
rosa@lyhne.dk

Henning Traneklint

PR Consultant

(+45)2087 6361
henning@lyhne.dk

Dig?

Vi er altid på udkig efter talentfulde medarbejdere

(+45)3398 0800
info@lyhne.dk